Yale Akülü Forklift Üretimi

Kuzey İrlanda Craigavon tesislerinde üretilen Yale akülü forkliftlerimizin üretimine tanıklık edin Universal Handlers, Yale'nin Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olarak Yale marka forklift ve istif makinalarının satış, kiralama, servis ve yedek parça hizmetini sunmaktadır.

STFA HOLDİNG grup şirketlerinden olan ve 2003 yılından bu yana forklift ve depo içi ekipmalar sektöründe faaliyet gösteren Universal Handlers, “Sorunsuz Hizmet” prensibi ile uzun süreli operasyonel kiralama hizmetleri veriyor. Ayrıca Universal Handlers 2015 itibariyle Yale’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü.

Universal Handlers hakkında genel bilgi ?

Kurulduğu günden itibaren, operasyonel kiralama alanındaki faaliyetlerini, Türkiye’nin önde gelen işletmelerine hizmet vererek sürdüren Universal Handlers, 2015 yılının Nisan ayından itibaren Nacco Materials Handling Group (NMHG) bünyesinde yer alan ve sektörün öncülerinden olan Yale marka forklift ve istif makinalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuş ve bu tarihten itibaren müşterilerine satış, servis, yedek parça ve kiralama konusunda Yale markasının münhasır temsilcisi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Adana’da yer alan atölyeleri ve 100’ü aşkın servis personeli ile müşterilerine 7/24 kesintisiz hizmet veren  Universal Handlers, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve bilgi birikimi ile müşterilerinin istifleme ihtiyaçlarının karşılanması için en uygun çözümleri sunmaktadır.

Merkezi Ohio, ABD’de bulunan Nacco Materials Handling Group bünyesinde yer alan Yale markası, 140 yıllık geçmişi ile sektörün en eski markaları arasında yer alıyor. Dünya genelinde 62’den fazla ülkede 150’yi aşkın distribütörü, 12 üretim tesisi ve yaklaşık 5.400 kişilik kadrosu ile müşterilerine hizmet veren Yale’nin bünyesinde 3 ana ürün grubu yer alıyor: Dizel LPG’li ve CNG’li forkliftler, akülü forkliftler ve depo içi ekipmanlar. Yale, 1919 yılında ilk elektrikli forklifti Avrupa pazarına sunmasıyla tanınmıştır.

Günümüzde Yale®, 1.000 kg’dan 16.000 kg’a kadar geniş bir yelpazede forklift ve depo içi ekipmanı üreten, Avrupa’nın en hızlı büyüyen forklift markalarından bir tanesidir.

Türkiye’nin de içinde olduğu EMEA bölgesinde 3 fabrikası bulunan Yale, depo içi ekipmanları İtalya’da, büyük boy (Jumbo) forkliftleri Hollanda’da, elektrikli, dizel ve LPG forkliftlerini de Kuzey İrlanda’da bulunan fabrikalarında üreterek, Türkiye pazarına sunmaktadır. Bu mükemmel üretim ağı, Türkiye pazarına ürünlerin kısa sürede ulaştırılmasında büyük önem taşımaktadır. Geniş ürün yelpazesini sürekli geliştirmek adına Avrupa’nın da dahil olduğu, 3 kıtada yer alan ARGE ve tasarım tesislerine yıllık 40 milyon dolarlık yatırım yapan Yale, ürün geliştirme konusunda da dünyanın lider ve öncü kuruluşları arasındadır.

Tüm bunlardan anlaşılabileceği üzere Türkiye’nin içinde bulunduğu EMEA bölgesi; barındırdığı 3 üretim tesisi ve bir araştırma merkezi ile çok önemli lojistik avantalara sahiptir. Türkiye pazarına sunulan ürünler Avrupa’da bulunan üretim tesislerinde üretilmekte, böylece gerek standart ve belgelendirmelere uyum açısından, gerekse ürün teslimi açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda bölgesinde bulunan ARGE merkezi sayesinde hem global pazar için hem de Avrupa pazarına özel ürünler tasarlanabilmekte, müşterilerin ve Avrupa pazarının özel gereksinimleri en iyi şekilde karşılanabilmektedir.