Herkul Vinc’in “Örümcek” Ağı Genişliyor

Herkül Vinç, 36 m erişim kapasiteli Teupen LEO 36T yatırımı ile örümcek filosunu genişleten Herkül Vinç, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun erişimli örümcek platformlarından birine sahip oldu. Kendileri adına önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Tuncay Arıcan, son yatırımlarla beraber üst gruba adım attıklarını ve gelecek yatırımlarda daha üst gruba yatırım yapmayı umduklarını belirtti. 

Ülkenin içinde olduğu zor zamanlarda yatırımları kesmediklerinin altını çizen Tuncay Arıcan, bu dönemde yaşanan riski kara dönüştürdüklerini ve dolayısıyla etkilenmediklerini söyledi. “Üst sınıf makinelere yatırım yaptık” diyen Tuncay Arıcan, şöyle devam etti; “Tek noktaya gitmedik farklı makinelere yatırım yaptık. Talep doğrultusunda hareket ettik. Müşterilerimizin ihtiyacına odaklanarak yatırım yaptık. Zaten piyasada bu makinelere talep vardı. Biz de o doğrultuda devam ettik. Hamdolsun, şu anda iyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyoruz. Ayrıca makaslı platform grubunda 5 m’den 16 m’ye kadar 20 adet makinemiz oldu.”  

Örümcek Sayısı Artıyor  

Tüm yatırımlarının talep doğrultusunda ilerlediğini yineleyen Tuncay Arıcan, ürün çeşitliliklerini her geçen gün artırdıklarını ve örümcek vinç konusunda da ciddi adımlar attıklarını söyledi. Özellikle cam firmalarında örümcek vinçler gibi dar alanlarda ağır yükler kaldırabilecek makinelere talep olduğunu belirten Tuncay Arıcan, bu taleplerin yatırımlarını şekillendirdiğini ve makine alımlarının devam edeceğini kaydetti. Bu alanda kullandıkları özel cam montaj ataşmanlarından da bahseden Tuncay Arıcan, sahip oldukları çeşitli ebatlardaki ataşmanları sıklıkla örümcek vinçlerde veya araç üstü vinçlerde kullandıklarını belirtti. Tuncay Arıcan; “Cam montaj ataşmanlarımızın 4 farklı çeşidi var. 1 tona kadar cam kaldırabiliyor ve monte edebiliyoruz. Vakumlu sistem ile çalışan ataşmanlar, cama zarar vermeden en güvenli şekilde monte ediliyor ve sökülebiliyor. Bu tür işlerde örümcek vinçlerimiz yüklü araçtan alıp, dar alanlardan geçerek camı yerine monte edebiliyor” dedi.  

İstanbul Avrupa Yakası’nda faaliyet gösteren önemli vinç ve platform işletme firmalarından biri olan Herkül Vinç, 2016 yılındaki platform yatırımlarına Teupen LEO 36T alarak devam etti. Son dönemde örümcek platform ve vinç yatırımlarına ağırlık verdiklerini ifade eden Herkül Vinç Genel Müdür Tuncay Arıcan, yaklaşık 6 adet örümcek tipli makineye yatırım yaptıklarını ve bu yatırımların sonucusunun 36 m erişim kapasiteli Teupen LEO 36T olduğunu söyledi.  

Müşteri Etkisi  

Sözlerine Teupen tercihlerini değerlendirerek devam eden Tuncay Arıcan, makine ihtiyaçlarının müşteri taleplerinden doğduğunu ve müşterilerine en iyi makinelerle cevap vermek durumunda olduklarını söyledi.  

Teupen yatırımlarının da bu doğrultuda olduğunu kaydeden Tuncay Arıcan; “Artık müşteriler akıllı ve kaliteli makineleri biliyor ve tanıyor. Bu durum biz işletmeci firmaların vizyonunu geliştiriyor. Teupen’in sınıfında dünyada ilk 3 marka içerisinde olduğunu düşünüyorum. Kalite farkı ve makinenin arkasında Acarlar Makine’nin durması tercihimizi etkileyen faktörlerdi. Acarlar Makine ile iyi ilişkilerimiz var ve satış sonrası hizmetlerine güveniyoruz. Açıkçası; satış sonrası hizmetler bizim için çok önemli bir konu. Acarlar Makine hizmet noktasında bir telefon kadar yakın ve hizmete hazır. Takıldığımız en ufak konuda yanımızda olduklarını biliyoruz. Bu nedenle tercihimizden memnunuz” dedi.  

Yatırımlar Durmadı  

2016 yılında yatırımlarında hız kesmeyen Herkül Vinç, örümcek platform filosunu genişletmeye devam ediyor. Firmanın son yatırımı Teupen LEO 36T oldu. Dizel ve elektrikli çift motoruyla hem iç, hem de dış mekan kullanımı için uygun olan model, maksimum 35,5 m erişim sağlıyor Kullanıcı dostu tasarımıyla gelen Teupen LEO 36T’nin sepeti 180°’lik açıyla dönebiliyor. Teupen LEO 36T’nin maksimum. Otomatik Açma Kapama Özelliği Sayesinde dar alanlarda kıvrak manevra kabiliyeti sağlar.  

Otomatik Açma Kapatma Özelliği  

Teupen’in paletli örümcek modeli LEO 36T, kompakt şasesi ve yüksek erişimiyle dikkat çekiyor. Kapalı haldeki ebatlarıyla kapalı alanlar için verimli bir çözüm yaratan model, oransal hidroelektrik kontrolü, otomatik ve hız açılabilir ayakları ile rahat bir kullanım sunuyor. Maksimum 35,5 m’ye erişebilen LEO 36T, dizel ve elektrik motoruyla hem iç hem de dış mekanlarda kullanılıyor.  

Hem platform, hem de Vinç filosuna yeni "örümcek" yatırımı yapmaya devam eden Herkül Vınç, 36 m kapasıtelı teupen leo 36t paletlı ve 23 m kapasıtelı teupen leo 23 GT paletli örümcek platform satın aldı.  

Teupen Leo 36 Erişim Kapasitesi: 35,5 M Sepet Dönüş Açısı: 180°cm Yatay Erişim ise 15,60 M Teupen Leo 23 Erişim Kapasitesi: 23.0 M Sepet Dönüş Açısı: 180°cm Yatay Erişim ise 11,50 M

HABER İsmail Center & Herkul Vinc Genel Mudürü Tuncay Arıcan.